Urządzanie pokoju dziecięcego to prawdziwe wyzwanie, ale jakże przyjemne. Na samą myśl o tym człowiekowi robi się cieplej na sercu. Planowanie rozmieszczenia poszczególnych elementów może pochłonąć trochę czasu, ale widok uśmiechniętego od ucha do ucha dziecka jest tego warty. Pokój dla dziecka musi być przede wszystkim bezpieczny. To właśnie w nim nasze pociecha spędzać będzie znaczną część swojego czasu. Niezależnie od wieku, poświęci go na zabawę, naukę, odpoczynek – zatem trzeba zapewnić mu dostęp do wszystkich potrzebnych mebli. Naprzeciw oczekiwaniom rodziców wychodzi kolekcja drewnianych mebli Genua w wersji dziecięcej („zwykła” Genua kierowana jest do osób ceniących sobie minimalistyczną elegancję).

Charakterystyka dziecięcej kolekcji Genua

Meble należące do tej kolekcji wykonane są z litego drewna sosnowego, dzięki czemu będą bardzo wytrzymałe i trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pozwoli to na spełnianie przeznaczonych im funkcji przez długie lata. Nawet intensywna eksploatacja, która – zwłaszcza przy energicznych dzieciach – jest nieunikniona, nie będzie stanowiła problemu. Dzieci podrosną, a meble wciąż będą prezentować się nienagannie. Oczywiście wymagana jest ich systematyczna pielęgnacja, ale po pierwsze nie jest ona czasochłonna, dzięki czemu cenny czas możemy poświęcić naszym milusińskim, a po drugie jest tania i prosta – można pokusić się o przeprowadzenie porządków razem z naszymi pociechami. Wspólne sprzątanie z pewnością przyniesie wiele radości i śmiechu.

W dzisiejszym świecie ze wszystkich stron jesteśmy atakowani przez sztuczność w szerokim tego słowa znaczeniu. Dziecięca kolekcja Genua powstała z naturalnego, ekologicznego i odnawialnego surowca, jakim jest drewno. Ta cecha sprawia, że meble te doskonale nadają się do umieszczenia w pokoju młodego człowieka – od początku będzie obcować z naturą, nawet we własnym pokoju. Warto zaznaczyć, że dzięki temu, że meble wykonano z drewna (a powszechnie wiadomo, że posiada ono właściwości antystatyczne), nie będą one przyciągać drobinek kurzu.

Szafa i komoda Genua do pokoju dziecka

www.woodica.pl


Wskazanym jest, by aranżacja wnętrza pokoju dziecięcego stanowiła spójną całość. Pozwoli to dziecku skupić się na nauce czy zabawie, nie będzie go rozpraszało. Na szczęście wśród mebli z kolekcji Genua znajdziemy wszystko co potrzebne dla naszej pociechy. Znajdzie się miejsce na ubranka – można umieścić je w pojemnej, dwudrzwiowej szafie z umiejscowioną na dole wysuwaną szufladą. Wewnątrz szafy znajduje się drążek, który pomieści wieszaki z ubraniami. Taki układ pozwoli na praktyczne rozmieszczenie wszystkich ubrań, które warto mieć pod ręką. Reszta – z bielizną na czele – powędruje do komody, której budowa prezentuje się raczej standardowo: duża szuflada oraz szeroka półka z podwójnymi drzwiczkami (ale z możliwością montażu dodatkowych półek). Dekoracje i ozdoby, ewentualnie ulubione zabawki można umieścić na jej blacie. Zabawki różnego typu można umiejscowić w bardzo pojemnym kuferku z otwieranym do góry wiekiem. Zmieszczą się w nim również inne przedmioty indywidualnego użytku. Kuferek może posłużyć – prócz oczywistej funkcji – jako pomysłowy mebel do siedzenia – wystarczy zarzucić na niego kawałek materiału i gotowe: kufer zmienia się w siedzisko. Podobnie w drugą stronę: tylko jeden ruch dzieli nas od tego, by nietypowe krzesło z powrotem stało się skrzynią pełną skarbów. Miejsce dla pamiątek znajdzie się na przestronnych półeczkach, które pozwolą wyeksponować przedmioty mające specjalną wartość. Jeśli będą na widoku, wystarczy rzut oka i przeniesiemy się do szczęśliwych chwil, o których przypominają. Pozostaje jeszcze kwestia snu. Dla najmłodszych zaprojektowane zostało bezpieczne i stabilne łóżeczko z zabudowanymi frontami oraz gęsto ułożonymi szczebelkami, dzięki czemu dziecko nie wyślizgnie się z niego niezauważone. Ułatwione zostaną także pierwsze próby wstawania – szczebelki są walcowate i wytrzymałe, dzięki czemu dziecko spokojnie może się nimi wspomagać. Całość utrzymana jest w pastelowych, jasnych barwach, przez co w pokoju dziecka panować będzie radość i optymizm. Dziecko będzie bezpieczne i uśmiechnięte. Czy można życzyć sobie czegoś więcej? Może zdrowia. I tego właśnie życzę!

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl