Bez zainteresowania klienteli żaden interes nie ma racji bytu. Lokale gastronomiczne nie wyłamują się z tego prawa. Właściciele na różne sposoby starają się zachęcić przechodniów, turystów i resztę zainteresowanych, do skorzystania z ich oferty. Promocja odbywa się na wiele sposobów – od rabatów na stronach internetowych, poprzez atrakcyjne ceny, smaczne potrawy, aż po stylowy wystrój wnętrz obiektów. O ile w przypadku sprzedaży internetowej czy telefonicznej (dostawa zamówienia do domu klienta) szczególnie ważne są ceny, smak dań, a także to, by były one ciepłe, to w przypadku lokalu stacjonarnego, oprócz wyżej wymienionych cech niezmiernie istotny jest również wystrój. Jeśli nie znamy danego miejsca (czytaj: nie jesteśmy stałymi klientami), to w głównej mierze właśnie styl i sposób urządzenia obiektu zachęca nas do wejścia i spróbowania czegoś, a może nawet stania się wspomnianym już wyżej stałym klientem.

Wyposażenie meblowe obiektów restauracyjnych musi być przede wszystkim trwałe i odporne na intensywną eksploatację – wiąże się to z przewijaniem się przez lokale setek osób dziennie. Meble narażone są na działanie wielu czynników, które każdego dnia „testują” ich wartość. Są to np. plamy czy uszkodzenia mechaniczne (np. obicia, wytarcia). Trwałość i odporność są najważniejszymi cechami, które powinien posiadać każdy mebel oddany do użytku klientów. Jednocześnie meble te muszą być wygodne i przyjemne dla oka – w głównej mierze to właśnie one budują klimat miejsca i mogą być swoistą wizytówką lokalu. Wszystkie wymienione wyżej cechy posiada jeden z materiałów, który często wykorzystywany jest do produkcji mebli – drewno. Jest to materiał ekologiczny, elegancki i wyjątkowy. Większość mebli drewnianych trafia do prywatnych domów i wydawać by się mogło, że wyposażenie w takie meble lokali gastronomicznych pasuje tylko w przypadku karczmy, zajazdu lub obiektu regionalnego. Nic bardziej mylnego! Jedną z „magicznych” cech drewna jest jego uniwersalność. Oznacza to, że meble wyprodukowane z tego surowca będą doskonale pasować w każdym miejscu, niezależnie od jego położenia (w górach, na terenach nizinnych, na pojezierzu czy nad morzem), a także – w większości przypadków – od intencji i pomysłu właścicieli na aranżację lokalu. Odpowiednio dobrane dodatki podkreślą auty wnętrza i pozwolą na obdarowanie duszą urządzanego obiektu gastronomicznego, a także dopełnią dzieła zapoczątkowanego przez meble drewniane, wywołując pożądany efekt.

Mówiąc o meblach gastronomicznych na myśl nasuwają się przede wszystkim ławy lub stoliki i ławki lub krzesła. To z punktu widzenia klienta najważniejsze meble, ponieważ są wykorzystywane przez każdego zainteresowanego ofertą lokalu. Oczywiście to nie wszystkie meble, które można wykonać z drewna i umieścić w obiekcie. Prawdziwie niepowtarzalny klimat uzyskamy zaopatrując się w np. drewniane witryny, regały, platformy na kółkach, blaty czy lady. Wszystkie rodzaje mebli mogą być dość mocno spersonalizowane, np. udekorowane logotypem firmy, nazwą lokalu, ciekawymi wzorami lub wręcz przeciwnie – mogą to być wyprofilowane proste bryły i kształty. Wybór należy do właściciela, niemniej jednak meble drewniane z pewnością wpiszą się w wizję wymarzonego lokalu i przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Będą oni zadowoleni z wygody oferowanej im dzięki drewnianym meblom, ich stabilności i estetycznemu wyglądowi. Przyciągnięcie uwagi zainteresowanych i zapewnienie im optymalnych warunków do spożycia posiłku to już połowa sukcesu, reszta leży w rękach szefa kuchni i obsługi.


Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl