Święta Bożego Narodzenia w końcu nadeszły. Pierwsze sklepy zaczęły się przystrajać w świąteczne ozdoby już w listopadzie. Dla wielu osób to przesada, ale rynek ma swoje wymagania i potrzeby. Niemniej jednak, w naszych domach, świąteczne przygotowania rozpoczynają się o wiele, wiele później. Niezależnie od aranżacji, na którą się zdecydowaliśmy urządzając dom, wprowadzenie świątecznego klimatu do mieszkania jest częścią tradycji.

Ozdoby ŚwiąteczneCzy potrafimy sobie wyobrazić Święta bez choinki czy prezentów, a wigilijną wieczerzę bez śpiewania kolęd? To raczej trudne, zwłaszcza, jeśli kochamy tradycję i staramy się ją podtrzymywać i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jeśli chodzi o ozdoby, to meble z kolekcji Parma są świetną bazą do stworzenia bożonarodzeniowej atmosfery w naszych czterech kątach. Przyjrzyjmy się w jaki sposób można zbudować na jej podstawie świąteczny klimat.

Lekkość bieli, która zdecydowanie jest kolorem wiodącym linii meblowej Parma, przywodzi na myśl puszysty śnieg, w który każde Święta Bożego Narodzenia powinny obfitować – ku uciesze nie tylko najmłodszych. Powszechnie wiadomo, że kolor biały jest bardzo elegancki oraz uniwersalny. To duży plus dla kolekcji Parma, ponieważ odpowiednio dobierając dodatki, w prosty sposób ożywimy nasze mieszkanie i wniesiemy weń prawdziwie świąteczny nastrój. Wtedy nie pozostanie nic innego, jak świętowanie w gronie rodziny i wspólna kolacja przy wigilijnym stole. Kolor biały łatwo daje się wzbogacać innymi barwami. Sam w sobie jest dosyć mocno świąteczny, ale dopiero w połączeniu z innymi można wydobyć z niego prawdziwe oblicze. Świąteczne dekoracje najlepiej wypadną w kolorach czerwonym oraz zielonym – przywodzą na myśl same pozytywne konotacje: czerwony strój Mikołaja lub nosek Rudolfa; zieleń igieł choinki czy ubrania elfów. Łącząc je z innymi barwami, bezpiecznie możemy „eksperymentować”, co jakiś czas sprawdzając, czy stworzona przez nas kompozycja jest spójna.

Witryna i komoda ParmaChoinka jest jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych bożonarodzeniowego tonu. Wspólne jej ubieranie to prawdziwa gratka dla całej rodziny. Do kolekcji Parma pasować będą kolorowe bombki, które przełamią nieco dominację bieli. Świetne będą także uniwersalne pierniki – na samą myśl o nich robi się cieplej. Łańcuchy choinkowe nie są złym pomysłem. Wystrzegajmy się jednak przeładowania choinki, by nie stała się „wieszakiem” na wszystko co mamy pod ręką – to zepsuje efekt, zamiast go potęgować. Kolejną bardzo świąteczną sprawą są prezenty – leżąc pod choinką nie tylko rozbudzają wyobraźnię, ale są także swoistą dekoracją. W budowaniu klimatu pomocne będą świece i stroiki, takie, które jeszcze pachną lasem. Je również możemy przyozdobić bombkami, świątecznymi figurkami czy wielką, czerwoną kokardą. Idealnie nadają się na stół, ale także do powieszenia w widocznych miejscach.

Kolekcja Parma jest zestawem bardzo skromnych mebli, z którymi na co dzień świetnie się żyje osobom ceniącym sobie spokój i komfort użytkowania. W okresie świątecznym warto dodać im nieco dynamiki, właśnie dzięki bożonarodzeniowym dekoracjom. Odpoczywać w czasie Świąt będzie się jeszcze przyjemniej, patrząc na piękno dodatków, które przyozdabiają każde pomieszczenie. Lekkość mebli może zostać na te kilka dni nieco przyćmiona, należy jednak pamiętać, by nie przesadzić i nie zagęścić zbytnio klimatu. Jestem pewien, że ten szczególny czas spędzony w gronie najbliższych, czas szczęścia i miłości, celebrowany w otoczeniu mebli Parma ubranych w świąteczne dekoracje będzie niezwykły i niezapomniany.

 
Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl