Aranżacja mieszkania jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Mimo że trzeba włożyć w nią wiele wysiłku i poświęcić jej sporo czasu przynosi wymierne korzyści. Niezależnie od wybranego stylu, by cała kompozycja była spójna i prawidłowo odbierana należy odpowiednio operować dodatkami – wiedzieć co pasuje, co nie, czego dodać więcej, a czego unikać. W skrajnych przypadkach jeden niedopasowany element psuje całą aranżację. Nie chcielibyśmy, by mały błąd zniweczył plan idealnego urządzenia naszych czterech kątów. Nie powinniśmy się obawiać, błędy można naprawić. Lepiej jednak jest ich unikać – zapobiegać, zamiast leczyć. Dobór dodatków do mieszkania porównajmy na przykładzie kolekcji Parma i Siena. Sprawdźmy co do nich pasuje!

Co łączy obie kolekcje?

Kolekcja Parma to uniwersalny zestaw mebli do każdego lokum – niezależnie od metrażu. Łączy w sobie prostotę, skromność i harmonię, ale nie brakuje w niej solidności czy delikatnych zdobień. Mimo że harmonijna, jest także różnorodna – za sprawą różnej wielkości mebli. Zabieg ten eliminuje monotonię.

Kolekcja Siena charakteryzuje się przemyślaną organizacją mebli oraz oryginalnym designem. Podobnie do kolekcji Parma została stworzone z drewna sosnowego, ale zadziwia swoją lekkością. Jest połączeniem tradycji i nowoczesności.

Obie linie mebli łączy kilka cech: ich wersje podstawowe są produkowane w kolorze białym, obie zrobione są z drewna, są solidne, oszczędne i harmonijne. Mając delikatny zarys obu kolekcji możemy sprawdzić jakie dodatki będą do nich pasować.

Dodatki do kolekcji Parma

Styl tej kolekcji aż prosi o uzupełnianie jej delikatnymi dodatkami, które dodatkowo podkreślą jej walory. Zapachowe świece, świeże kwiaty – na pewno znajdzie się dla nich miejsce. W oknach niech pojawią się zwiewne zasłony, najlepiej również w białym kolorze. Raczej nie ma miejsca na tekstylia, ewentualnie możemy zaopatrzyć się w kolorowe poduszki, które położymy na garderobie – została ona zaprojektowana w taki sposób, by jednocześnie spełniała funkcję siedziska i ułatwiała codzienne czynności. Do przełamania wszechobecnej bieli nadają się wyraziste, żywe barwy – nie powinniśmy jednak z nimi przesadzać, by nie zburzyć wrażenia harmonii i spokoju, które bije od mebli Parma. Za szybkami szafek z powodzeniem umieścimy najważniejsze pamiątki, dzięki czemu bez problemu wydobędziemy je na światło dzienne. Kolekcja Parma jest dobrym wyborem dla osób z duszą artysty – spokój, który panuje w pomieszczeniach urządzonych tymi meblami pozwoli na owocną pracę w ciszy i skupieniu.

Dodatki do kolekcji Siena

Lekkość, która jest cechą charakterystyczną tych mebli osiągnięta została przez montaż cienkich blatów, w kolorze delikatnego brązu. Kolekcja ta nawiązuje do stylu marynistycznego, to znaczy związanego z morzem, statkami, żeglarzami. Przywodzi na myśl morską bryzę, gorący piasek, szum morza i wspomnienia z wakacji. Uwielbia dodatki w takich klimatach – pod tym względem ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Pasują do niej zarówno obrazy i modele statków, latarni morskich, jak również wspomniany wyżej piasek, muszelki i inne pamiątki, najlepiej przywiezione przez nas samych lub naszych bliskich. Obowiązkowo w towarzystwie mebli Siena powinny znaleźć się marynistyczne barwy i wzory: niebiesko-białe pasy w różnych rozmiarach. Nie powinniśmy jednak ograniczać się do tych dwóch barw – bez przeszkód możemy dodać inne żywe kolory, jak chociażby czerwień. Kolekcja ta jest pełna życia, zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Świetnie nadaje się dla osób, które cenią sobie podróże, a wakacje i urlop najchętniej spędzają nad wodą i piaszczystych plażach.


Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl